Creative for recycling

Creative for recycling
.
ریسایکلینگ یا فرآیند بازیافت در زمره عوامل مهمی است که باعث خلاقیت های سازمانی و جذابیت بخشیدن به صنعت میشود.
بطور کلی این فرآیند با تبدیل مواد قابل تجزیه ی دور ریز شده یا ضایعاتی، باعث تغییر آن به یک شی یا وسیله یا خوراکی قابل مصرف بشه که هم به اکو سیستم و محیط زیست و هم از لحاظ اقتصادی و کارآفرینی بسیار با اهمیت است، همچنین صنایع مختلف با استفاده از این رویکرد احساس مسئولیت اجتماعی خودشون را نیز به مشتریان القا میکنند.
از فواید این ریسایکلینگ میتوان به مواردی همچون جلوگیری از استفاده انرژی تولید، کاهش استفاده از مواد اولیه خام، هزینه تمام شده کمتر و… نام برد که جنبش های بزرگی در دنیا روز به روز مردم را به استفاده از این روش ها دعوت میکنند.
در صنعت خوراک و نوشیدنی با مقوله ای جدید به نام جلوگیری از ضایعات مواد خوراکی نیز روبرو هستیم و مواردی از اموزش ها، راهکارها، شیوه های جلوگیری از ضایعات خوراک و یا … را میتوانید از طریق انجمن خوراک و نوشیدنی ایران @iranfba که با کمپین اختصاص یافته به این امر مئ پردازد آشنا شده و استفاده لازم را ببرید.
نکته قابل اشاره در این راهکارها استفاده از سطل های زباله منفک یا جدا از هم برای هر مواد ضایعاتی یا بازیافتی است که در پایان روز به شیوه هایی متفاوت قابل بهره مندی است، در تصاویر پست امروز یکی از شیوه های تبدیل نوعی ضایعات پر مصرف یعنی پوست سیب زمینی را میبینید که به شیوه ی جذاب تبدیل به پاکت یا قیف فرنچ فرایز شده و دوباره در همان رستوران ها امکان استفاده دارد.
این خلاقیت توسط شرکتی در ایتالیا انجام شده که با این فلسفه به این مقوله پرداخته و می گوید:
“در صنعت خوراک، شرکت های تولید سیب زمینی سرخ کرده نیمه آماده مقدار زیادی زباله پوست سیب زمینی دوریز می کنند. ایده این پروژه استفاده از این مواد قابل بازیافت ضایعاتی است که به منظور ایجاد بسته بندی غذایی رستوران های خیابانی و فست فود است.
پوست سیب زمینی از مواد نشاسته ای و الیافی تشکیل شده است که پس از تخمیر و خشک شدن طبیعی، توانایی پیوند با یکدیگر و سفت شدن آن را پیدا می کنند.
این پک بسته بندی بدست آمده کاملاً از ضایعات سیب زمینی ساخته شده و 100٪ قابل تجزیه زیست محیطی است و پس از استفاده، پک بسته بندی می تواند با استفاده مفید دوباره در چرخه بیولوژیکی برگردد و به غذای حیوان یا کود گیاهان تبدیل شود.
بنابراین سیب زمینی سرخ کرده ای که سرو میکنید می تواند داخل همان پوست که در اصل حاوی مواد خودش است از خلال های سیب زمینی سرخ شده محافظت کند”
#foodwaste

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید